Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում կայացավ «Լավագույն ուսուցիչ» ամենամյա մրցույթի 2015թ. մրցանակաբաշխությունը


12232823_1640770879505201_3230474495561860211_oՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամբ ս/թ նոյեմբերի 10–ին, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի ԳՀճ հանդիսությունների սրահում կայացավ «Հայոց պատմություն», «Հայոց եկեղեցու պատմություն», «Հայոց լեզու և գրականություն», բնագիտական («Ֆիզիկա», «Քիմիա», «Կենսաբանություն») առարկաների ուսուցիչների և դասվարների «Լավագույն ուսուցիչ» ամենամյա մրցույթի 2015թ. մրցանակաբաշխությունը, որին Վեհափառ Հայրապետի հանդիսապետությամբ ներկա էին ԿԳ նախարար տիար Արմեն Աշոտյանը, ԱԺ պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը, Երևանի փոխքաղաքապետ Արամ Սուքիասյանը, մարզային կրթության վարչության պետեր, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբաններ, ԿԳՆ աշխատակիցներ, մրցույթի հանձնաժողովի անդամներ, տնօրեններ, ուսուցիչներ: 

Հանդիսության շրջանակներում մրցույթի հանրապետական եզրափակիչ փուլի մասնակիցները և մրցանակակիրները Նորին Սրբության և ՀՀ Կրթության և գիտության նախարար տիար Արմեն Աշոտյանի ձեռամբք պարգևատրվեցին պատվոգրերով և հոգևոր գրականությամբ:

Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի տնօրինությամբ Կրթության և գիտության նախարարությանը շնորհվեց Հայրապետական օրհնության գիր՝ ի գնահատում Մայր Աթոռ Սուրբ էջմիածնի հետ Կրթության և գիտության նախարարության արգասաբեր համագործակցության:
Գեղարվեստական հայտագրով հանդես եկան «Լույս» երգեցիկ հնգյակը և Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի «Էօրնեկեան հանրակրթական դպրոցի» երգչախումբը: 

 

 

12182781_1640770459505243_1741026358664282879_o 12182970_1640770932838529_1679119215183307070_o 12191561_1640592306189725_8559900756498691575_n 12194931_1640770829505206_5310774368660107634_o

 

 

  12239228_1640770759505213_4975979531180127902_o

Հանդիսավոր ցերեկույթի շրջանակներում պարգևատրված ուսուցիչների ցուցակը բերվում է ստորև.

 

1-ին մրցանակ

1. Մարինե Քոչարյան –<<Հայոց պատմություն>>-
Երևան, N 182 ա/դ
2. Ցողիկ Ստեփանյան – <<Հայոց եկեղեցու պատմություն>>
ՀՀ Արարատի մարզ, Մասիսի N 5 ա/դ
3 Զարուհի Նիազյան – <<Հայոց լեզու և գրականություն>>
Երևան, N 116 հ/դ
4. Սուսաննա Ալեքսանյան– <<Քիմիա>>
ՀՀ Կոտայքի մարզ, Հրազդանի N 2 հ/դ

 

2-րդ մրցանակ

1. Ռուզաննա Խաչատրյան- <<Հայոց պատմություն>>
Սիսիանի ա/դ
2. Նարինե Գալստյան- <<Հայոց պատմություն>>
Երևան, ՃՇՀԱՀ Աբեղյանի անվան ա/դ
3. Լիլյա Գասպարյան- <<Հայոց եկեղեցու պատմություն>>
ՀՀ Շիրակի մարզ, Վահրամաբերդի մ/դ
4. Կիմա Խաչատրյան– <<Հայոց եկեղեցու պատմություն>>
ՀՀ Արմավիրի մարզ, Աղավնատան մ/դ
5. Անժելա Նազարեթյան– <<Հայոց լեզու և գրականություն>>
Երևան, Ա.Շահինյանի անվ. ֆիզմաթ հատուկ դպրոց
6. Թամարա Մուրադյան- <<Հայոց լեզու և գրականություն>>
Վանաձորի N 10 ա/դ
7. Շուշանիկ Գասպարյան– <<Ֆիզիկա>>
Երևան, N 182 ա/դ
8. Մարինե Գափոյան- <<Քիմիա>>
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, Կարմիրգյուղի N 1 մ/դ
9. Սիլվա Գասպարյան – Դասվար
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, Կարմիրգյուղի N 2 մ/դ
10. Լուսինե Ավալյան – Դասվար
ՀՀ Տավուշի մարզ, Բերդի N 3 հ/դ

 

3-րդ մրցանակ

1. Լուսինե Աղազարյան–<<Հայոց պատմություն>>
ՀՀ Արմավիրի մարզ, Վաղարշապատի N 4 հ/դ
2.Էմմա Ռուստամյան– <<Հայոց պատմություն>>
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, Դդմաշենի մ/դ 
3. Վարդիթեր Թելունց-<<Հայոց պատմություն>>
Երևան, N 123 հ/դ
4.Անժելա Իսպիրյան–<<Հայոց եկեղեցու պատմություն>>
ՀՀ Արագածոտնի մարզ, Աշտարակի N 1 հ/դ 
5.Սվետլանա Պապինյան -<<Հայոց եկեղեցու պատմություն>>
ՀՀ Արմավիրի մարզ, Մեծամորի մ/դ 
6.Սիրարփի Դավթյան– <<Հայոց լեզու և գրականություն>>
Երևան, N 182 ա/դ
7. Նորա Գոզեյան – <<Հայոց լեզու և գրականություն>>
ՀՀ Գեղարքունիքի մարզ, Գավառի N 5 հ/դ 
8.Գոհար Հայրապետյան– <<Հայոց լեզու և գրականություն>>
ՀՀ Սյունիքի մարզ, Սիսիանի հ/դ
9. Վարդուհի Օհանջանյան–<<Քիմիա>>
ՀՀ Սյունիքի մարզ, Կապանի N 5 h/դ
10.Ծովինար Սմբատյան– <<Ֆիզիկա>>
Երևան, ՃՇՀԱՀ Աբեղյանի անվան ա/դ
11. Ռուբինա Հարությունյան- <<Կենսաբանություն>>
Երևան, Հերացի ա/դ
12.Ժասմեն Խուրշուդյան–Դասվար
ՀՀ Սյունիքի մարզ, Գորիսի N 3 հ/դ 
13.Գոհար Չարխիֆալակյան– Դասվար
Երևան, N 51 հ/դ 
14. Լուսինե Մանուկյան-Դասվար
ՀՀ Արմավիրի մարզ, Սարդարապատի մ/դ

 

 

Մասնակցության համար՝

 

Հայոց պատմություն

1.Մերի Բաբայան-Երևան, N 57 հ/դ
2.Լիլիթ Աղուզումցյան –Վանաձոր, N 10 ա/դ
3.Անուշ Կարապետյան – Լոռի, Վանաձորի N 13 հ/դ
4.Արմինե Մկրտչյան – Լոռի, Վանաձորի N 23 հ/դ
5.Հերմինե Գևորգյան – Կոտայք, Եղվարդի N 3 հ/դ

Հայոց եկեղեցու պատմություն 

1.Վահրամ Սիմոնյան –ՃՇՀԱՀ ա/դ
2.Արմինե Առաքելյան – Գեղարքունիք, Գեղամավանի մ/դ
3. Անահիտ Ստեփանյան – Կոտայք, Աբովյանի N 10 հ/դ
4. Աշխեն Ավետյան – Վայոց Ձոր, Մալիշկայի N 1 մ/դ

Հայոց լեզու և գրականություն 

1. Սիրանուշ Ռշտունի –Երևան, ՃՇՀԱՀ ա/դ
2. Նունե Ջհանգիրյան – Կապան, N 9 ա/դ
3. Ալվարդ Միրզոյան – Արմավիր, Վաղարշապատի N 4 հ/դ

Բնագիտական /<<Ֆիզիկա>>, <<Քիմիա>>, <<Կենսաբանություն>>/

1. Ջուլիետա Պետրոսյան – Երևան, N 57 հ/դ, <<Ֆիզիկա>>
2. Արմինե Մարտիրոսյան – Երևան, N 182 ա/դ, <<Քիմիա>>
3. Սոնյա Սիմոնյան – Երևան, <<Հերացի>> ա/դ, <<Քիմիա>>
4. Մարիա Գրիգորյան – Վանաձոր, N 10 ա/դ, <<Քիմիա>>
5. Ռուզաննա Մկրտչյան – Վանաձոր, N 10 ա/դ, 
<<Կենսաբանություն>>
6. Արմինե Իսոյան – Երևան, N 130 հ/դ, <<Կենսաբանություն>>
7. Մանուշակ Դավթյան – Սյունիք, Աճանանի մ/դ, 
<<Կենսաբանություն>>
8. Նելլի Ավագյան – Շիրակ, Գյումրու N 28 h/դ, <<Քիմիա>>
9. Քրիստինա Գրիգորյան – Շիրակ, Գյումրու N 31 h/դ, <<Կենսաբանություն>>
10. Օֆելյա Ստեփանյան – Շիրակ, Անուշավանի մ/դ, <<Ֆիզիկա>>
11. Անահիտ Կարապետյան – Շիրակ, Ջրափիի մ/դ, <<Քիմիա>>
12. Նաիրա Աղաջանյան –Լոռի, Շահումյանի մ/դ, <<Քիմիա>>
13. Մարինե Սաքունց- Լոռի, Վանաձորի N 13 h/դ, <<Ֆիզիկա>>
14. Ռոզա Գյանջումյան –Կոտայք, Հրազդանի N 7 մ/դ, <<Ֆիզիկա>>
15. Գայանե Գաջիյան – Արարատ, Մասիսի N 2հ/դ, <<Քիմիա>>
16. Հարություն Օհանյան – Արագածոտն, Աշտարակի N 1 հ/դ, <<Ֆիզիկա>>
17. Սյուզաննա Ավետիսյան – Արմավիր, Արմավիրի N 8 հ/դ, <<Կենսաբանություն>>

Դասվարներ

1. Անժելա Մանուկյան – Սյունիք, Սիսիանի N 5 հ/դ
2. Հասմիկ Սիմոնյան – Լոռի, Վանաձորի N 21 հ/դ
3. Նելլի Վարդանյան – Կոտայք, Աբովյանի N 2 հ/դ
4. Արփիկ Նավասարդյան – Վայոց Ձոր, Մալիշկայի N 1 մ/դ
5. Ալիսա Մանուկյան – Երևան, N 130 հ/դ
6. Ստելլա Սահակյան – Երևան, N 174 h/d
7. Լուսինե Ավետիսյան – Արագածոտն, Օշականի Մաշտոցի անվան մ/դ

  • Անուն
    Էլ. հասցե *
  • Արխիվ

    December 2017
    M T W T F S S
    « Nov    
     123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031